Greencard Nedir?

Haber Finansdetay

Greencard Nedir?

ABD Göçme Bürosu, üklere nüfusu arasında kültürel bir değişiklik amacıyla her sene dünyadaki birçok ülkeden farklı insanları ülkesinde göçmen olarak kabul eder. Amerika içinde göçmen bir şekilde yaşamanın diğer bir yolu ise Amerika Birleşik Devletleri’nin 1990 senesinden itibaren uyguladığı Green Card çekilişi yani Diversity Visa programına katılmaktır. Yapılmış olan çekiliş ile toplamda 55 bin farklı ülke vatandaşı Amerika göçmenliği için Green Card sahibi olmaktadır.

Çekilişte kazanmış olan vatandaşlar Amerika Birleşik Devletleri’nde oturma ve çalışma iznine hak kazanmış olur. Eğer Greencard kazanmış iseniz, Türk vatandaşlığınızın yanı sıra Amerikan vatandaşlığının getirmiş olduğu ayrıcalıklardan da faydalanma hakkına sahip olabilirsiniz. Green card sahibi olan herkes beş yıl geçmesinin ardından

Amerikan vatandışlığı için başvuruda bulunup, tam olarak vatandaşlık elde edebilir.
Eğer lise ya da lise denginde bir okuldan mezunsanız, iş tecrübesi gerektirmeyen Green card başvurusu için bütün ülkelerin şartları eşit olmaktadır. Herhangi bir ücret talebinde bulunulmadan yalnızcam bilgisayar ortamında gerçekleşmekte olan çekilişte kazanan kişiler göçmenlik bürosu web sitesi üzerinden kazanmış olunduğuna dair bir bilgi verilir.

Greencard Avantajları Nelerdir?

Green card sahibi olan kişinin eşi ve 21 yaşın altında kalıp evlenmemiş çocukları da Amerika Birleşik Devletleri’nde oturmaya ve çalışmaya hak kazanırlar.
Green card sahibi, Amerika içinde seçme ve seçilme hakları da dahil olmak üzere birçok hakkı bulunur.
Green card sahibi kişiler Amerika’da kendi şirketlerini kurabilirler.
Green card sahipleri, devlet ya da özel okullardan bursa sahiip olarak indirimli bir şekilde okuma fırsatı yakalayabilir. Green card sahibi olan öğrenciler, Amerika okullarının indirimli öğrenim ve hükümetin sağlamış olduğu burs veya kredi olanaklarından yararlanma imkanları bulunur.
Green card sahibi kişiler Amerikan sürücü belgesi alma ve yolculuk etme olanakları bulunur.

Yorum Yapın

Next Post

HSBC Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvuruları için internet üzerinden HSBC resmi sitesi bünyesinde milyonlarca kişinin hizmet alabileceği şekilde çalışmalar sürdürülüyor. Kişisel bilgiler ve […]
hsbc

Şimdi Abone Ol