Hisseleri Satmak İçin En Doğru Zaman Nedir?

Hisseleri Satmak İçin En Doğru Zaman Nedir?

Tüm yatırımcıların asıl hedefi her zaman kazanç etmektir. Bunun içinde hisselerin satılması için en doğru zamanı bilmek gerekir. Yatırımcılar ellerindeki hisseleri en uygun ortamda ve zamanda satarak maximum düzeyde gelir etmek isterler. Satıcı ve alıcılar farklı metodlarla adımlar atmasıyla, hisselerde belli bir düzeyde fiyat dalgalanması oluşur.

Hisselerinizi satmak için en uygun zaman fiyatların yükselmesidir. Asıl önemli nokta hisselerin düştüğü zamanda satın alıp, en yüksek fiyata satmaya çalışmaktır. Hisseler en ucuz zamanında satın alınmalı ve sizin için yeterli düzeyde yükseldiğinde geri satılmalıdır. Yatırımcılar kendi tecrübeleri ve deneyimleri ile beraber kar etme sürecini tahmin edebilirler. Bir hisse alırken değerinin artma ihtimali de göz önünde bulundurulup satın alınmalıdır.

Hisselerin satılması için doğru zamanı;

Hedeflenen Fiyatlara Ulaşılması

Hisse senetleri satın alınırken belli bir metod belirlenmelidir. Dolayısıyla her yatırımcının kendine göre belirli bir fiyatı belirlemeli, hedeflediği fiyata ulaşınca satmalıdır. Riske gidip daha fazla beklemek sizin aleyhinize sonuçlanabilir. Bu nedenle istediğiniz fiyatlara ulaşınca hisselerinizi elden çıkartmak en doğrusu olacaktır.

Şirketlerin birleşmeleri takip edilmelidir.

Şirketler arasındaki hisse alış verişleri sürekli olarak takip edilmelidir. Bir şirketin, başka bir şirketten hisse alması fiyatları artırabilir ve bu da sizin lehinize sonuçlanabilir. Yatırımcılar bu birleşme öncesinde veya sonrasında güzel kazançlar elde edebilirler.

Daha kazançlı fırsatları tercih edin

Eğer gerçekten daha kazançlı bir hisse alacağınızı biliyorsanız ve yükseleceğinden eminseniz, diğer hisselerinizi elden çıkartıp bu hisse üzerine daha fazla yatırımda bulunabilirsiniz. Böylece daha kısa zamanda daha büyük kazançlar sağlamış olursunuz.

Şirketlerin hisseleri düşüşe geçerse elden çıkarın

Şirketlerin hisseleri düşmeye başladıysa yükselir umuduyla elde bekletmek yerine daha fazla zarar etmemek adına elden çıkarın. Böylece her zaman kar etmeye çalışmak yerine, olabildiğince az kararla kurtulmakta diğer taktiklerden biridir.

Yorum Yapın

Next Post

Türkiye Diyanet Vakfı Burs Başvuruları Başladı ( 2019-2020 )

Türkiye Diyanet Vakfı Burs Başvuruları Başladı ( 2019-2020 ) Türkiye Diyanet Vakfı, başarılı öğrencilere bu senede burs vereceğini bunun yanı […]
Türkiye Diyanet Vakfı Burs Başvuruları Başladı

Bunlarıda Beğenebilirsin

Şimdi Abone Ol