IOTA Ne Tür Bir Sanal Para Birimidir?

Editor_Finansdetay

IOTA Ne Tür Bir Sanal Para Birimidir?

IOTA para birimi işlem ücreti olmadan ve işlem yapmaları için madencilere ihtiyacı olmayan kripto para birimlerindendir. Bununla birlikte ise bir yapılacak olan işlemin sunulması amacıyla bir hesaplama gücü gerektirmektedir. Bu da makinelerin ve para birimlerinin birlik olarak kullanılmasından ve aynı zamanda nesnelerin İnterneti ortamındaki bir iletişim protokolünden mükemmele yakın bir derecede olmasını sağlamaktadır.

IOTA para öncelikle ne için kullanılıyor?

IOTA‘nın temel amaçları Blockhain sistemiyle ilgili olarak temel sorunlardan bir kısımlarını çözmektir. Bunlardan ise en önemlisi Blockhain’den daha yavaş, daha pahalı ve daha kısıtlı olan fon transferleridir. Blockchain ile ilgili olarak başka bir konu ise daha fazla Blok eklendiğinden Blockhain’in ne kadar uzun bir süre ile sürdüğüdür. Yaşanmakta olan sorunlar dolayısıyla da daha az sayılı bilgisayarlarındandır. Bu yapabildiğimiz boyutlar arasında yer almaktadır. Şu anda ise BTC 150GB’ın üzerinde bir sayı ile uzun bir büyüklükte olan ve ETH değerleri de eğer ki bu büyüklükte olur ve on kat artırılırsa, çok az sayıda bilgisayar bunu benimseyebilmektedir. Onları nispeten merkezileştirmek çabası içerisinde olmaktadır.

IOTA ilk ne zaman piyasaya sürüldü?

IOTA İlk Olarak İse 27 KASIM 2016

IOTA biriminin en yeni piyasa değeri nedir?

IOTA Piyasadaki En Yüksek Fiyatı: 6.572.699.670 USD

IOTA paranın tarihi nedir?

IOTA adlı olan, aynı ismin projesi içinde bulunmakta ve oluşturulan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Buna benzemekte olan nesnelerin İnterneti için dağıtılmış olan bir defter oluşturmaya çalışılan projedir. IOTA işlemlerini kaydetmek amacıyla blokajlar ve kullanılmakta olan diğer kripto para birimlerinden farklı şekilde ele alarak, merkeziyetçi olan eşler arası sistemde uzlaşmanın yoluna varmak bloksuzluk yolunu tanıtmakta ve bulunan Tangle isimli bir yeni dağıtılmış olan defter mimarisi geliştirmiştir. IOTA’nın yazılımını herhangi bir ücret almadan işlemi gerçekleştirebilmektesiniz. Böylece mikro paralar ile olan ödemeler için mükemmel bir ortam sağlamaktadır.

 

Yorum Yapın

Next Post

PwC ve Kripto Vadisi ICO Araştırması

PwC ve Kripto Vadisi birlikte aynı çalışmaları farklı gruplarla yönetmek yerine birbirleri ile antlaşma yaparak yeni bir ICO araştırması yayımladı. […]

Şimdi Abone Ol