Kredi kartı ile güvenli online alışveriş

Haber Finansdetay

Şu an dünya üzerinde gerçekleşen ticaretlerin bir çoğu kredi kartıyla gerçekleşmektedir. Yani nakit paranın yerini kredi kartı almış durumda. Tabii ki ücret ödemesi yapılırken bir sızıntıda kredi kartının bilgileri kötü kişilere geçeceğinden ötürü kart sahibi riske girecektir. Riske girmekle kalmayıp hem maddi zararlar elde edip hemde yanlış bir yere ödeme yapılırsa başı belaya girmeye kadar gidebilir.

Sanal Kart

Bankalar bunun için VCC yani sanal kart piyasaya sürdü. Kredi kartı bilgilerini riske atmak istemeyen onca insan bu tür yöntemle satın alma işlemlerini sürdürmektedir. Böylelikle sadece sizin belirlediğiniz bakiye kadar içinde ücret olan kartta sızıntı olsa dahi karttaki bakiye 3 TL ise daha fazlasını çekemezler. Kredi kartı gibi büyük zararlar elde etmessiniz.

Sanal Kart Nasıl Açılır?

Sanal kartımızı online bankacılık hesabına giriş yaptıktan sonra sanal kart butonu çıkması gerekmektedir. Tabii ki bu bankaya göre olabilmektedir. Bazı bankalarda olmayabilir. Bunun için bankaya özel Banka ismi sanal kart açımı diye yazarsanız arama motorlarında barınan sitelerdeki makaleler size yardımcı olacaktır.

Sanal Kart haricinde de paypal, webmoney, papara gibi bir çok online ödeme sistemleri bulunmaktadır. Alışveriş sağlayacağınız sitenin hangilerini desteklediğini bulursanız o sistemler hakkında araştırma yaparsanız sanal kart açmadanda güvenli bir şekilde alışverinizi tamamlayabilirsiniz. Fakat sahte sitelere dikkat etmenizde fayda var. Son zamanlarda siteler kopyalandığından sahtecilikle paranızı çalabilirler.

 

Yorum Yapın

Next Post

Kredi Kartı Zamanında Ödenirse Faiz İşler Mi?

Kredi kartı sahiplerinin en çok yanıldığı konulardan  biri de kredi kartı kullanımlarında her koşulda faiz olacağını düşünmeleridir. Oysa ki kredi […]
Credit Card Reform Legislation Would Tighten Rules On Rates And Fees

Şimdi Abone Ol