Nano, Android Güvenliği Hakkında Uyardı

Editor_Finansdetay

Nano isimli kripto para biriminin yeni olan android programını yükleyen kullanıcılar bir güvenlik eksikliği olduğunu kısa sürede tespit etti. Bu tespit edilmenin sonrasında kendilerine özgü bir cüzdan oluşturulmaları yönünde uyarıldılar. Paralarının yaptıkları ve bu yeni cihazlarda taşımalarının gerekliliği yönünde kullanıcıları uyardı. Geliştiriciler, 21 Haziran da kullanıcaları farklı bir şekilde private anahtarına sahip olan kişiler yeni cüzdan uygumasından acil bir çağrıda korumaya alabirlerdi.

Nano’nun Bu Konu Hakkındaki Sözü

Android cihazlarda yeni olan cüzdanı kullanan bütün kullanıcılar tekrardan farklı private anahtarı almalıdır. Bu satın aldığınız private anahtarı yeni cüzdan oluşturulması  için ve yeni yatırımlar işlerini bu hesaba havale etmelisiniz.

Siber Korsanlar İtalyan Coin’i Olan BitGrail’e Saldırdı

Bu yılın başlarına doğru siber korsanlardan bir tanesi İtalyan kripto para piyasasından biri olan BitGrail’in zeminini hazırlayan coinlerden büyük bir miktar çalmışlardır. Bu hırsızlık sonrası ortaya çıkan söylentilere göre, Nano bu ayın başında yalnız donanım cüzdanı için Ledger’ den destek almak istedi.

Geliştirmenler tarafında İOS, Mac, Windows ve Linux gibi ünlü uygulamalardan yalnız bir gün önce piyasaya sürülen Android mobil cihazının piyasadan çekilmesinden birkaç saat önce işleme müsaade edildi. Konuyla ilgili olarak fotoğraf için bir açıklama piyasaya sunulmadı. Nano  Ceoları sosyal ortamdaki kullanıcılarımız için güvenlik amacıyla bu olayın çözüme kavuşturulması gerektiğini belirtti. Diğer cüzdan kullanıcıları bu durumdan etkilenmeyeceğini de sözlerine eklemeyi unutmadı.

Nano İletişim Başkanı Troy Rezter’in Konu Hakkındaki Sözleri

Nanonun iletişim ve halkla ilişkiler binası genel başkanı olan Troy Rezter bu konu ile alakalı olarak Reddit üzerinden bir bilgi yazısı yayınlayacağını açıkladı. Ayrı bir gönderiminde ise Nanonun iletişim ve halkla ilişkiler genel başkanı olan Troy Rezter bu sorunun en başında düşünüldüğü kadar kötü bir yanı olmadığına karar verdi. Nano’nun tokeninin fiyatı ise son zamanlarda en büyük seviyeye sahip olan 3,21 dolar seviyesinde ki rakamlara ulaştı. Daha sonra 2,57 gibi bir dolar seviyelerine kadar gerileyemeye başlamıştı. Aradan fazla süre geçmeden dolar 2,57 in altına kadar geriledi.

 

Yorum Yapın

Next Post

Vısa Şirketi Kripto Para Üretirse Şirket Değeri 3 Milyon Dolar

Vısa Şirketi Kripto Para Üretirse Şirket Değeri 3 Milyon Dolar Bitcoin şirketleri içinde en çok konuşulan konulardan biri ise Bitcoin’in […]
Bitcoin

Şimdi Abone Ol