PwC ve Kripto Vadisi ICO Araştırması

Editor_Finansdetay

PwC ve Kripto Vadisi birlikte aynı çalışmaları farklı gruplarla yönetmek yerine birbirleri ile antlaşma yaparak yeni bir ICO araştırması yayımladı. PwC tahmin edecek olursak 200.000 çalışan kontenjanı ile birlikte milyarlarca dolar edecek olan gelirin bir vergi ve aynı zamanda danışmanlık şirketi kompleksindedir.

2017 yılının Kasım ayı içerisinde şirket bünyesindeki Bitcoin ödemeleri ile birlikte kabul edilmeyi ve ICO yatırım tercihleri ile birlikte hakkında öneriler yapma çabalarında bulunulmuştu. Kripto Vadisi ise İsviçre’nin Zug kentindeki hükümet adı altında oluşan ekonomik bir bölgedir. Kripto Vadisi denmesinin diğer sebebi ise Silikon Vadisinin teknolojik aletlerine ve kripto para madenciliğine uygun bir yer kapsamaktadır.

Rapor

Stratejik bir perspektif raporu adı altındadır. Raporun görünümü ile oluşan ICO piyasayı bir hayli pozitif bir resim şeklinde ortaya koymaktadır. Araştırmanın yapılmış olduğu zaman diliminde ise 2018 yılının Mayıs ayı içerisine kadar uzanmaktadır. Araştırma da kripto para birimi fiyatlarının çok daha fazla değişir olabildiği ve söylenen rakamlar gerçek değerleri yansıtmayabileceğinden uyarısından bulunmaktadır.

Toplanılan Para

Kayıtlar 2013 yılın içine başlanıldığından bu yana kadar toplam olarak toplanan 11.568 paradır. Toplanan para miktarının ise ICO projesinden 21 milyar dolarlık bir para ele geçirilmiştir. Toplanmış olan para miktarının yarısından fazlası olan 13.7 milyar dolarlık fark 2018 yılının içerisinde bulunan ilk 5 ay boyunca sadece 537 projeden elde edilmiştir. Bunu 2017 yılındaki tamamındaki yapılmış olan 552 projeden elde edilmiş olan 7 milyar dolar ile kıyaslayacak olursak eğer gerçek bir şekilde piyasa fiyatı ile karşı karşıya kalmaktayız. 1 milyar dolarlık seviyeye kadar gelmekte olan ICO’lara yeni bir takma isim takılmıştır. Unicornlar şimdiye kadar 2 unicorn oldu. 1.7 milyar dolar toplayan Telegram ve 4.1 milyar dolar toplayan EOS bu ikisi 2018 yılında ortaya çıkmıştı

Düzenlemeler

Araştırma ise bu konu hakkında küresel çevreli bir düzenlemenin istikrarlı olmadığından konusu hakkında durmaktadır. Menkul bir kıymet odaklı olan ABD Dengeli ve Avrupa projesi ya da aynı şekilde yasak ilan olduğunu ifade etmektedir.

Yorum Yapın

Next Post

Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir? Bitcoin, teknoloji alanlarındaki ortamlarda yaratılmış ve yine teknoloji alanlarında bulunmaktadır. İnternet ortamda elde edilebilen dijital para birimlerinden birisidir. Merkezi […]
bitcoin

Şimdi Abone Ol