Türkiye Diyanet Vakfı Burs Başvuruları Başladı ( 2019-2020 )

Türkiye Diyanet Vakfı Burs Başvuruları Başladı ( 2019-2020 )

Türkiye Diyanet Vakfı, başarılı öğrencilere bu senede burs vereceğini bunun yanı sıra engelli, yetim, öksüzlere de burs vereceğini resmen duyurdu. İlahiyat fakültesi ile birlikte mimarlık, tıp, mühendislik, hukuk öğrencileri vakfın bursuna başvurabilecek.

İlk defa üniversite öğrenimine başlayan öğrencilere ders başarısızlıkları olmaması halinde özel durumlar ile birlikte 8 ay süreyle burs imkanından faydalanabilecekler. Üniversite yerleşme puanları, sıralamaları gibi kısımlara dikkat edileceğini belirten Türkiye Diyanet Vakfı, işlemlerin titizlikle yürütüleceğini bildirdi.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Verdiği Burslar

Türkiye Diyanet Vakfı İlahiyat Fakültesi Başvurusu;

Bu bursun amaçları arasında İslami ve İlahi bilimlerin devamı olduğunu bildiren vakıf, ruhsatlı ilim insanlarına destek vermek istediklerini dile getirdi.

TDV yurtlarının bulunduğu illerde, İlahiyat Fakültesi öğrencileri için kontenjanlar açacaklarını bildirdi. Açılan kontenjanlara 1. Sınıf veya hazırlık öğrencileri kız erkek fark etmeden alınacağına duyuruları arasında bildirdi.

Türkiye Diyanet Vakfı Özel Destek Akademi Burs Başvurusu;

Burs amaçları arasında, tıp, mimarlık, hukuk fakültesi, mühendislik fakültesi öğrencilerinin faydalanabilmesi için açılmış kontenjandır. Yine TDV yurtları konusunda belirli illerde Lisans düzeyinde ki öğrencilere kontenjan açtıklarını kamuoyuna duyuran vakıf, gelecek vaad eden gençlerin yanında olduklarını bir kez daha gösterdi.

Türkiye Diyanet Vakfı Lisansüstü İlahiyat Akademik Burs Başvurusu;

Koordinatörlükleri bulunan illerde Lisansüstü eğitim alan kişiler başvuru yapabilecektir. Koordinatörlükleri sadece İstanbul, Konya, Kayseri, Bursa, Ankara, Sakarya illerinde mevcut.

Başvuru ve Kabul Şartları:

  • Lisansüstü eğitim görüyor olmak.
  • Mülakatta başarılı olmak.
  • 2019 akademik yılı itibariyle eğitime başlamış olmak.
  • Herhangi bir işte çalışmıyor olmak.
  • C. vatandaşı olmak.
  • Yüksek lisans için 26, doktora için 31 yaşından gün almamış olmak.
  • Bir önceki öğrenimini iyi dereceyle (%70) tamamlamış olmak.

Burs alımları ve daha fazla detay için web sitemizden yorumlar kısmından yardım isteyebilirsiniz. Sizler için daha detaylı araştırma yaparak paylaşımlar gerçekleştirelim.

 

Yorum Yapın

Next Post

Banka İpotekli Ev Nasıl Satılır?

Banka İpotekli Ev Nasıl Satılır? Ülkemizdeki birçok vatandaş, evalırken konut kredisinden faydalanıyor ve bu konut kredisini almak için ise, almış […]
İPOTEK

Şimdi Abone Ol