Vısa Şirketi Kripto Para Üretirse Şirket Değeri 3 Milyon Dolar

Vısa Şirketi Kripto Para Üretirse Şirket Değeri 3 Milyon Dolar

Bitcoin şirketleri içinde en çok konuşulan konulardan biri ise Bitcoin’in tam bir şekilde hangi amaca uygun çalışması gerekildiğini savunuyor. Aynı zamanda bir grup insan topluluklarının Bitcoin’in bir para birimi haline dönüşmesi gerektiğini söylüyor. Dünya çevresinde yalnızca bu durumu yaparak çoğalabileceği konusu savunmaktadır. Bitcoin’in para birimi olarak kullanılmasının uygun olduğunu savunmakta olanlar var.  Kişiler Bitcoin’in bu tür bir durumda pek de ona benzer bir durum oluşmayacağı düşünülmektedir. Ancak BitGo şirketinin kurucusu olan aynı zamanda bu şirketin bir ortağı olan Ben Davenport pek de anlatıldığı kadar iyi olmadığını savunmaktadır. Davenport’a göre para ödeme yöntemi olarak kullanılan bir sistem kullanımındaki aktifliğinden daha az bir şekilde faydalanarak kullanıcıya ulaştırılabilmektedir. Çünkü bu sistemi kullanmakta olan kişiler yalnızca ihtiyacı olan kişilerle zaman harcayıp bunlarla irtibata geçiyorlarmış. Yani kısacası bu gibi işlemleri yapan bir Bitcoin kullanıcısının Bitcoin ile hiçbir ödeme sıkıntısı kalmıyor.

Vinny Lingham Twitter Üzerinden Yapmış Olduğu Yorum

İster Bitcoin olsun ya da başka bir kripto para gerçek hayata uygun olan bir kullanıma sahip olmasından bir kripto paraya borsadaki tüm cözüm yolları bitmiş olsa da talep olur ki bu yüzden bende kripto paraların gerçek hayata da kullanılması konusunda gerektiği konusunu düşünmekteyim.

Ama Davenport’a göre Lingham’ın söyledikleri konusunda büyük bir yanlışlık olabilirmiş.

Davenport kendi konuşmaları hakkında daha iyi detay verebilmek amacıyla bir örnek üzerinden anlattı. Bu örnekte banka kartı devresine sahip olan VISA’yı örnek olarak gösterdi. Eğer ki VISA yılda 9 milyon dolar civarında bir ödeme işleri ile şu anda 294 milyon dolar gibi bir alanı kaplamaktadır. Davenport VISA’ nın bundan daha sonrasında kripto para teknolojisinine geçildiği hakkında ve kripto paranın bir saat içinde yaşadığımız ülkenin kendi para birimine dönüştürülebileceği konusu hayal etmemizi istemektedir.

Davenport’un Ters Teorisi

Bir düşünelim ki biri ödeme yapmak isteği zaman içerisinde VISA dolar üzerinden  aldığı ödemeye VISA coin’e dönüştürülebilmekle birlikte bu koini alışveriş içinde kullanılabilmesi çok iyi olurdu.

 

 

Yorum Yapın

Next Post

Hisseleri Satmak İçin En Doğru Zaman Nedir?

Hisseleri Satmak İçin En Doğru Zaman Nedir? Tüm yatırımcıların asıl hedefi her zaman kazanç etmektir. Bunun içinde hisselerin satılması için […]
hisse-senedi-turleri-nelerdir

Şimdi Abone Ol