Yapıkredi Bankasından Nasıl Yatırım Hesabı Açılır?

NecatiGZL

Yapıkredi Bankasından Nasıl Yatırım Hesabı Açılır?

Her insan geleceği için birikim yapar. Bu birikimleri yatırıma dönüştürmek için bu aşamada devreye bankalar girer. Artık yatırım hesabı açmak çok kolay. Şubeye gitmeye bile gerek kalmadan Yapıkredi Bankası’ndan yatırım hesabı açılabilir. Ayrıca bu işlem çok kısa sürede yapılmaktadır. Eskiden bankalarda saatlerce sıra beklemek varken artık bankaların kendini geliştirmesi sonucunda birçok işlem internet üzerinden yapılıyor. Günümüzde zaman o kadar değerli ki insanlar saatlerce bankalarda zaman geçirmek istemiyor. Bunun için bankalar tek tıkla her şeyi halledebilecek bir sistem kurmuş durumda.

Tek tıkla bütün bankacılık işlemleri bankalar ait olan internet sitelerinde yapılıyor. Yapıkredi internet sitesine girip oradan yatırım hesabı aç bölümünde kimlik bilgileri ile formu doldurmak gerekiyor. Daha sonrasında bankaya gitmeye gerek kalmadan evrak derdi, sıra bekleme derdi olmadan tek tıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Bankalar bu konuda çok gelişti hem 7/24 açık müşteri hizmetleri hem mobil uygulamaları hem de internet siteleri sayesinde hizmeti ayağınıza getiriyor.

Yatırım hesabı şubelerden, ATM’lerden veya internet şubelerinde açılabilir. Yatırım hesabı açarken bankanın hangi fonlara izin verdiğini araştırma önemlidir. Örneğin banka altın alım satıma izin verirken hisse alımına izin vermiyor olabilir. Hesap açmadan bunları kontrol etmek önemlidir. İhtiyaca yönelik öncesinde bu konuyu araştırmak aleyhinize olacaktır.

Yatırım Hesabı Nedir?

Mevzuat hesabınızın olduğu her bankadan yatırım hesabı açabilirsiniz. Yatırım hesabı çeşitli fonlarda yatırım yapmanızı sağlayan hesaplardır. Örneğin altın alım satımı veya hisse alım satımını yatırım hesabından yapabilirsiniz. Ayrıca bazı bankalar hesap işletim ücreti alabilir. Bankaların işlem komisyon ücreti de olabilir. Bu yüzden yatırım hesabı açmadan önce bütün kriterleri öğrenmede fayda var.

Yatırım Hesabı Nasıl Kapatılır?

Yatırım hesabı açmak kadar hesabı kapatmak da oldukça kolaydır. Hesap açarken olduğu gibi mobil uygulamalar, internet şubeleri ve ATM’ler kullanılarak yatırım hesabı açılabilir. Yatırım hesabını kapatmadan önce hesapta herhangi bir yatırımın olmadığından emin olun. Aracı bir kuruştan yardım alarak yatırım hesabı açtıysanız. Hesabı kapatmak içinde bu aracı kuruluşa başvurmanız gerekir.

Yorum Yapın

Next Post

Bireysel Hesap Nasıl İptal Edilir?

Bankalar birçok finans sektörü açılması rekabet durumu sebebiyle müşteri portföyünü çoğaltmak amaç ile birçok kampanyalar ek fırsatlar avantajlar sunarak bireysel […]
Bireysel Hesap

Şimdi Abone Ol